Home BİYOGRAFİ

BİYOGRAFİ

by murat

VEYSEL ŞAHİN

 

             24 Aralık 1968 tarihinde Sinop’un Türkeli İlçesinde doğdu.  
            İlkokulu Türkeli, ortaokul ve lise öğrenimini Kastamonu’da, ön lisans eğitimini Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Motor Teknik Bölümü’nde bitirdi. Lisans eğitimine iki farklı alanda devam ederek sırası ile Marmara Üniversitesi Öğretmenlik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Kamu ve Yerel Yönetimler alanında tamamladı ve buradan Yerel Yönetimler Bilim Uzmanı derecesi aldı.
           Meslek hayatında farklı alanlarda aktif oldu.Sinop ve Kastamonu illerinin köy ve ilçelerinde öğretmenlik ve yöneticilik, esnaflık, fabrika ve özel sektör kuruluşlarında da yöneticilikler yaptı.
           1990’lı yıllardan itibaren siyasal yaşamına adım attı. Demokratik Sol Parti Türkeli İlçe Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi Türkeli İl Genel Meclis Üyelikleri, Adalet ve Kalkınma Partisi Sinop Meclis Grup Başkan Vekilliği, İçişleri Bakanlığı Vilayetlere Hizmet Götürme Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Encümenliği yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim, araştırma, inceleme ve denetim görevlerinde bulundu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Türkeli Belediye Başkanı seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.
         “Türkiye Gürcülerinin Dünü – Bugünü: Sinop İlinde Gürcü Kültürünün Sosyokültürel İncelemesi” isimli yayınlanmış bir de kitabı bulunmaktadır.